Leading Manufacturer of d type rubber dock bumper from Vasai.
₹ 1210 / Piece Get Latest Price
| Shape | D Type |
| Material | Rubber |
| Manufacturing Method | Molded |
| Type | OEM |
| Brand | Safe Brand |
| Size | DD 150x150x75x75mm Long 1000mm |
| Weight | 24kg |
| Hardness | 75 |
| Temperature | 0-80 degree c |
| Density | 1.5 g/cm3 |
| Color | Black |
| Model Number | Safe DD 150x1000mm |
| Country of Origin | Made in India |
Sunil Telangade (CEO)
Safe Industries
B-402, Gagan Galaxy Wing B, Evershine City Road,Gokhiware, Vasai East, Vasai Virar
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India